09029098657info@ariatadris.ir
تصویر کاربر
نام و نام خانوادگی

طراحی پوستر با فتوشاپ

امروز قصد داریم آموزش پوستر با فتوشاپ را به شما دوستان عزیز آموزش بدیم پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید، شروع هر نوع طراحی با فتوشاپ با ایجاد یک سند جدید آغاز می‌شود.

گام اول: ایجاد سند برای شروع طراحی پوستر با فتوشاپ

به همین دلیل سندی با ابعاد 21.59cm×27.94cm و وضوح 300DPI زیر ایجاد می‌کنیم. بوم خود را با استفاده از یک «Solid Color» با رنگ ‎#‎0b0513 پر کنید. سپس «عکس ۱» را درون پوستر خود قرار دهید. در ادامه با کلیک بر روی گزینه «Add Layer Mask» و انتخاب لایه عکس و قلم‌مو مشکی،‌ پایین تصویر را ماسک کنید تا پس‌زمینه بنفش مشخص شود.

در مرحله بعد،‌ «عکس ۲» را در تصویر قرار دهید و میزان «Opacity» آن‌را بر روی ۲۰ درصد و حالت «Blending» را روی «Multiply» تنظیم کنید. با این کار، پس‌زمینه مناسبی را ایجاد می‌کنید.

در ادامه طراحی پوستر با فتوشاپ باید عکس ۳ را در مرکز بوم قرار دهید و حالت «Blending» را بر روی «Overlay» تنظیم کنید. سپس با استفاده از یک قلم‌مو مناسب، لبه‌های تصویر را ماسک کنید تا به شکل مناسبی با پس‌زمینه ترکیب شود.

گام دوم:‌ اضافه کردن رنگ

در ادامه آموزش طراحی پوستر با فتوشاپ ‌می‌توانیم چند رنگ مختلف را به پوستر خود اضافه کنیم. برای این کار، «Gradient Tool» با کلید میانبر «G» را انتخاب و خطی رسم می‌کنیم که دامنه رنگی آن از کد ‎ #6bb9bfتا «شفاف» (Transparent) متغیر باشد. در ادامه، حالت Blending لایه را بر روی «Linear Light» تنظیم می‌کنیم و «Opacity» را تا مقدار ۴۵ درصد کاهش می‌دهیم. این کار در نهایت، جلوه نوری ملایمی را به پایین ترکیب‌‌بندی پوستر شما اضافه خواهد کرد. یک لایه جدید ایجاد کنید و با استفاده از قلم‌مویی بزرگ و نرم با کد رنگ ‎#98499b در مرکز بوم یک لکه رنگی بکشید.

Gradient Tool» را انتخاب و بر روی «Reflected Gradient» تنظیم کنید. سپس، ماوس خود را از مرکز به سمت پایین بکشید تا خط سفیدی مانند تصویر زیر در بوم شما ایجاد شود.

برای این‌که جلوه نوری مناسبی خلق کنید، حالت «Blending» لایه را بر روی Overlay قرار دهید.

گام سوم

در ادامه باید تصاویر وکتور مناسب پوستر خود را دانلود کنید .کار را با وارد کردن تصویری «شبکه» (Grid) به متن انجام دهید و برای آن یک رنگ سفید را در نظر بگیرید.

بعد از وارد کردن تصویر مربوطه،‌ حالت Blending را بر روی Overlay قرار دهید و بخش بالایی را به گونه‌ای ماسک کنید که حالتی محو شده داشته باشد. با دو بار کلیک بر روی لایه مربوط به عکس شبکه، پنجره «Layer Style» باز می‌شود همچنین، رنگ ‎ #ffffffرا نیز برای این کار انتخاب کنید.

با نگه‌داشتن کلید «Alt»، لایه را انتخاب کنید. سپس زمانی که این لایه به صورت انتخاب شده قرار دارد،‌ لایه‌ای جدید با نام «Highlight Grid» ایجاد کنید. با انتخاب قلم‌مو سفید و کشیدن آن بر روی تصویر توری، جلوه‌ مناسبی به بخش پایینی پوستر خواهید داد. در ادامه نیز حالت ترکیبی این لایه را بر روی «Overlay» قرار دهید.

گام چهارم

عملیات گام سوم را برای عکس بعدی (شبکه خمیده) انجام و آن‌را در مرکز پوستر قرار دهید. حالت ترکیبی لایه را نیز بر روی Overlay تنظیم کنید.

می‌توانید از شکل‌های سه‌بعدی مختلف مانند یک مکعب را به دلخواه استفاده و آن‌ها را در پوستر خود وارد کنید. با انجام تمامی مراحل به ترتیبی که گفته شد و استفاده از حالت ترکیبی Overlay به تصویر زیر دست پیدا می‌کنید. البته برای جلوه بهتر، میزان Opacity تا میزان ۴۰ درصد کاهش داده‌ایم.

سپس به کمک کلیدهای ترکیبی «Ctrl+J» مکعب دیگری را ایجاد و با کلیدهای «Ctrl+T» اندازه آن‌را تغییر دهید. با کم کردن Opacity به تصویر زیر می‌رسیم. در این تصویر گویی مکعب در حال حرکت به طرف ماست.

حال یک لایه جدید ایجاد کنید و گرادیانی – از رنگ سفید تا شفاف – در طول مکعب رسم کنید. با قرار دادن حالت ترکیبی بر روی «Overlay» جلوه نوری سه‌بعدی خواهید داشت.

تکنیک گام سوم را برای روشن کردن تصویر مکعب بکار بگیرید تا به تصویر زیر برسید.

گام پنجم 

در ادامه طراحی پوستر با فتوشاپ می‌توانید از تکینک‌های گفته شده در گام قبل کمک بگیرید و شکل‌های سه‌بعدی دیگری را مطابق تصویر زیر در بوم خود ایجاد کنید. به کمک تنظیمات «Opacity» و جلوه‌های نوری، تصاویر خلاقانه‌ای بوجود آورید.

گام ششم

در این مرحله سعی می‌کنیم به کمک قلم‌مو سفید، بر روی بوم اصلی نقاطی سفید‌رنگ اضافه کنیم و حالت ترکیبی را بر روی Overlay قرار دهیم تا به تصویر زیر برسیم.

سپس به کمک قلم‌مو بزرگ‌تر، خطی سفیدرنگ در مرکز ایجاد کنید و حالت ترکیبی را نیز بر روی Overlay تنظیم کنید.

گام هفتم

در این مرحله از آموزش طراحی پوستر با فتوشاپ به یک مکعب روبیک نیاز داریم تا در مرکز پوستر اصلی قرار دهیم.

اگر مکعب روبیک تصویر شما به صورت سیاه و سفید باشد، با استفاده از «Magic Wand Tool»، خانه‌هایی از آن را انتخاب و با رنگ قرمز کد ‎#f15d66 آن‌‌ها را رنگ کنید.

در ادامه با استفاده از رنگ ‎#b3509e یک Color Overlay ایجاد کنید تا به تصویر زیر برسید.

سپس برای این‌که تصویری مانند تصویر زیر داشته باشید، لایه اصلی مکعب روبیک را در بالای دو لایه قبلی آن به طور مجدد کپی کنید و حالت ترکیبی لایه را بر روی «Multiply» قرار دهید. با این کار، خطوط مشکی‌رنگ نمایان خواهند شد اما خطوط سفیدرنگ از تصویر حذف می‌شوند. برای زیبایی بیشتر می‌توانید «Outer Glow Effect» با رنگ سفید به آن اضافه کنید.

در ادامه برای جلوه بهتر می‌توانید تصویر یک سحابی را در بالای لایه مکعب روبیک قرار دهید با کلیک راست بر روی لایه و انتخاب «Create Clipping Mask»، تصویر این سحابی فقط در داخل روبیک قرار می‌گیرد و با قرار دادن حالت رنگی بر روی «Multiply» و کاهش «Opacity» به ۴۰ درصد، به یک تصویر خارق العاده دست پیدا میکنید

برای تکمیل مکعب در ادامه می‌توانید به طور مجدد با استفاده از قلم‌مو سفید و حالت‌های ترکیبی Normal و Overlay، شکل روی مکعب را بهبود بدهید.

گام هشتم

برای اینکه به هنگام طراحی پوستر با فتوشاپ بتوانید تمرکز بیننده را به مرکز پوستر جذب کنید بهتر است از افکت «Vignette» کمک بگیرید برای ایجاد چنین حالتی به راحتی می‌توانید از یک قلم‌مو مشکی نرم استفاده کنید و گوشه‌های پوستر را با رنگ مشکی همانند تصویر زیر قلم بکشید.

و در آخر هم میتونید از متن و فونت دلخواه خودتان برای زیبا سازی پوستر استفاده کنید .

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشه!!!!

 

برای یادگیری بیشتر پوستر دوره صفرتاصد فتوشاپ بهترین گزینه برای شماست

 

همچنین شما میتوانید برترین و کاملترین دوره فتوشاپ درسایت مشاهده کنید. جهت مشاهده صفحه دوره کلیک کنید.

 

Top